Shop Deals
3600440
🚫 Out of Stock
| Brand | Movado |
| Gender | Female |
| Model | 3600440 |
| Series | Bold |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Gold-Tone |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant with Push Button Release |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 30 mm x 30mm |
| Case Thickness | 10.5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Gold-Tone |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Gold-Ion Plated with Sets of Diamond |
| Dial Hands | Gold-Tone |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified