Shop Deals
231.50.43.22.06.002
🚫 Out of Stock
| Brand | Omega |
| Gender | Male |
| Model | 231.50.43.22.06.002 |
| Series | Aqua Terra |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 150 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Rose-Tone |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 43 mm x 43mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Grey |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | 18K Rose Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Rose Gold-Tone luminiscent |
| Dial Markers | Index Luminiscence |
| Calendar | Date display at the 6 O'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified