Shop Deals
232.32.44.22.03.001
🚫 Out of Stock
| Brand | Omega |
| Gender | Male |
| Model | 23232442203001 |
| Series | Seamaster Planet Ocean |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 600 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Blue |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 43.5 mm x 43.5mm |
| Case Thickness | 17 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | Stainless Steel, Bidirectional |
| Dial Hands | Luminous Silver |
| Dial Markers | Luminiscence Index and Arabic Numerals mark the 6, 9 and 12 o'clock position |
| Calendar | Date Display at 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified