Shop Deals
O31133445101001
🚫 Out of Stock
| Brand | Omega |
| Gender | Male |
| Model | O31133445101001 |
| Series | Speedmaster |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Speacial Features | Chronograph Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 46 mm x 46mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Black stainless steel, Tachymeter |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 6 o'clock position |
| Subdials | Two - 60 second and 12 hours |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified