STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
FDD03001W0
🚫 Out of Stock
| Brand | Orient |
| Gender | Male |
| Model | FDD03001W0 |
| Series | Monarch |
| Movement | Mechanical |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Mechanical |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified