Shop Deals
FUG1R001W6
🚫 Out of Stock
| Brand | Orient |
| Gender | Male |
| Model | FUG1R001W6 |
| Series | Capital |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 11 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Day and date display appears at the 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified