Shop Deals
RA-BA0002E10B
🚫 Out of Stock
| Brand | Orient |
| Gender | Male |
| Model | RA-BA0002E10B |
| Series | Multi Year |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 43.5 mm x 43.5mm |
| Case Thickness | 11.5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Green |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date display at the 3 O'clock position, Month and Day of the Week |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified