Shop Deals
01-733-7720-4354-07-5-21-45
🚫 Out of Stock
| Brand | Oris |
| Gender | Male |
| Model | 01-733-7720-4354-07-5-21-45 |
| Series | Divers Sixty-Five |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | Bronze with Black DLC Top Ring, Uni-directional |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Luminiscence |
| Calendar | Date display at the 3 O'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified