STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
69076154154MB
🚫 Out of Stock
| Brand | Oris |
| Gender | Male |
| Model | 69076154154MB |
| Series | BC4 |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Speacial Features | Automatic Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 43 mm x 43mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel Rotating inner bezel with screw-down lock |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 6 o'clock position |
| Subdials | Two - 60 second and 12 hour |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified