Shop Deals
01-733-7771-3155-07-5-19-04BR
🚫 Out of Stock
| Brand | Oris |
| Gender | Unisex |
| Model | 01-733-7771-3155-07-5-19-04BR |
| Series | Divers Sixty-Five |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Bronze |
| Case Size | 38 mm x 38mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | Bronze, Bi-directional |
| Dial Hands | Bronze Luminiscent |
| Dial Markers | Index Luminiscence |
| Calendar | Date display at the 6 O'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified