Shop Deals
R21714742
🚫 Out of Stock
| Brand | Rado |
| Gender | Male |
| Model | R21714742 |
| Series | Ceramica XL |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Black |
| Band Width | 34 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Ceramic |
| Case Size | 45 mm x 35mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Black ceramic |
| Dial Hands | Green |
| Dial Markers | Green index |
| Subdials | Three - 60 second, 30 minute and 1/10 second |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified