Shop Deals
R27695022
🚫 Out of Stock
| Brand | Rado |
| Gender | Female |
| Model | R27695022 |
| Series | True |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | White |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Ceramic |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 38 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Ceramic |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date Display at 6 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified