STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
2837-STC-00208
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Brand | Raymond Weil |
| Gender | Male |
| Model | 2837-STC-00208 |
| Series | Maestro |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 39 mm x 39mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o'clock position |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified