Shop Deals
2838-PC-65001
🚫 Out of Stock
| Brand | Raymond Weil |
| Gender | Male |
| Model | 2838-PC-65001 |
| Series | Maestro |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 39 mm x 39mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Gold-Tone index |
| Subdials | 60 seconds |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified