Shop Deals
2935-PCS-00659
🚫 Out of Stock
| Brand | Raymond Weil |
| Gender | Female |
| Model | 2935-PCS-00659 |
| Series | Jasmine |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Automatic Diamond |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 35 mm x 35mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Rose gold tone stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified