STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
SNK793
🚫 Out of Stock
| Brand | Seiko |
| Gender | Male |
| Model | SNK793 |
| Series | Series 5 |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 16.8 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Hardlex |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Luminiscence |
| Calendar | Day and Date Display at 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified