Shop Deals
SSE022
🚫 Out of Stock
| Brand | Seiko |
| Gender | Male |
| Model | SSE022 |
| Series | Astron GPS Solar Novak Djokovic Limited Edition |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 25 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 44 mm x 44mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Black ceramic, Tachymeter |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Perpetual calendar correct to the year 2100 at the 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified