STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
SUR444
🚫 Out of Stock
| Brand | Seiko |
| Gender | Female |
| Model | SUR444 |
| Series | Essentials |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Gold-Tone |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Push Button Fold Over |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 30 mm x 30mm |
| Case Thickness | 8.57 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Champagne |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date display at the 3 O'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified