Shop Deals
SZZC42
🚫 Out of Stock
| Brand | Seiko |
| Gender | Female |
| Model | SZZC42 |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 9 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 19 mm x 13mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Gold-Tone index |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified