Shop Deals
S0100109
🚫 Out of Stock
| Brand | Shinola |
| Gender | Male |
| Model | S0100109 |
| Series | The Runwell |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Arabic Numerals |
| Subdials | One - 60 Seconds |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified