Shop Deals
SKW6460
🚫 Out of Stock
| Brand | Skagen |
| Gender | Male |
| Model | SKW6460 |
| Series | Grenen |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17.6 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Titanium |
| Case Size | 38.15 mm x 38.15mm |
| Case Thickness | 5.25 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Grey |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Luminous Rose-Tone |
| Dial Markers | Arabic Numeral |
| Calendar | Date Display at 6 O'clock Position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified