STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
347SMXM
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Brand | Skagen |
| Gender | Female |
| Model | 347SMXM |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Crystal |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Black |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 30 mm x 30mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel set with crystals |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified