Shop Deals
358XSSLD
🚫 Out of Stock
| Brand | Skagen |
| Gender | Female |
| Model | 358XSSLD |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Crystal |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 12 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 22 mm x 22mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Oval |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Crystals |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified