Shop Deals
817SXWC1
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Brand | Skagen |
| Gender | Female |
| Model | 817SXWC1 |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Multi-Function |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | White |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Ceramic |
| Case Size | 35 mm x 35mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | White ceramic |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver Arabic numerals |
| Subdials | Three - date, day of the week and 24 hour |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified