Shop Deals
SKW2068
🚫 Out of Stock
| Brand | Skagen |
| Gender | Female |
| Model | SKW2068 |
| Series | Klassik |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Crystal |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Rose-Tone |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 35 mm x 35mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Brown |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Rose gold tone stainless steel, Mirrored |
| Dial Hands | Rose-Tone |
| Dial Markers | Crystals |
| Calendar | Date display appears at the 6 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified