STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
SVCK4038G
🚫 Out of Stock
| Brand | Swatch |
| Gender | Male |
| Model | SVCK4038G |
| Series | Irony Full-Blooded Silver |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Plastic |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Plastic |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Crystals |
| Calendar | Date display appears at the 8 o'clock position |
| Subdials | Three - 60 second, 60 minute and 1/10th of a second |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified