STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
GB753
🚫 Out of Stock
| Brand | Swatch |
| Gender | Unisex |
| Model | GB753 |
| Series | Original |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Plastic |
| Case Size | 34 mm x 34mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Red |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Black stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver Arabic numerals |
| Calendar | Day and date display appears at the 6 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified