Shop Deals
SUSJ100
🚫 Out of Stock
| Brand | Swatch |
| Gender | Unisex |
| Model | SUSJ100 |
| Series | Amorgos |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Yellow |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Plastic |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Yellow |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Yellow plastic |
| Dial Hands | White |
| Dial Markers | Grey Arabic numerals |
| Subdials | Three - 60 minutes, 60 seconds and 1/10th of a second |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified