Shop Deals
WAR215E.BD0784
🚫 Out of Stock
| Brand | Tag Heuer |
| Gender | Male |
| Model | WAR215E.BD0784 |
| Series | Carrera |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 39 mm x 39mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Rose gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Rose-tone |
| Dial Markers | Rose-tone index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified