Shop Deals
WAW1315.FC6217
🚫 Out of Stock
| Brand | Tag Heuer |
| Gender | Female |
| Model | WAW1315.FC6217 |
| Series | Monaco |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 37 mm x 37mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Brown |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 12 o'clock position |
| Subdials | 60 seconds |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified