STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
WBG1315.BA0758
🚫 Out of Stock
| Brand | Tag Heuer |
| Gender | Female |
| Model | WBG1315.BA0758 |
| Series | Carrera |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over with Safety Release |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Silver-Tone with Diamond Set Stainless Steel |
| Dial Hands | Luminous Silver |
| Dial Markers | Diamond |
| Calendar | Date display at the 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified