Shop Deals
T0474204720700
🚫 Out of Stock
| Brand | Tissot |
| Gender | Male |
| Model | T047.420.47.207.00 |
| Series | T-Touch II |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Speacial Features | Analog-Digital |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Titanium |
| Case Size | 43 mm x 43mm |
| Case Thickness | 15 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog & Digital |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Titanium |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified