Shop Deals
T57612121
🚫 Out of Stock
| Brand | Tissot |
| Gender | Female |
| Model | T57.6.121.21 |
| Series | T-Classic |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 11 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 24 mm x 24mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Gold-Tone |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Gold-Tone index |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified