Shop Deals
TM-117031
🚫 Out of Stock
| Item # | TM-117031 |
| Brand | TechnoMarine |
| Series | TechnoMarine |
| Gender | Men's |
| Dial Color | Silver |
| Dial Material | Sunray |
| Case Type | Stainless Steel |
| Case Tone | Rose Gold |
| Case Diameter | 42mm |
| Band Color | Rose Gold |
| Band Material | Silicon |
| Band/Strap Size | 28mm |
| Clasp | Fold over clasp with Safety |
| Crown | Pull |
| Water Resistant | 200 m (20 ATM) |
| Movement | Quartz |
| Origin | Japan |
| UPC | 886678950072 |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified