Shop Deals
1781250
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Brand | Tommy Hilfiger |
| Gender | Female |
| Model | 1781250 |
| Series | Gracie |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Multi-Function |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Tan |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Hardened Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Rose gold tone stainless steel set with crystals |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Gold-Tone Arabic numerals |
| Subdials | Three - Day, Date and 24 hour |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified