Shop Deals
CB91
🚫 Out of Stock
| Brand | TW Steel |
| Gender | Male |
| Model | CB91 |
| Series | Canteen |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Gold |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over with Single Push Button Safety |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 45 mm x 45mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Luminous Gold Tone |
| Dial Markers | Index, Arabic Numeral at 3, 6, 9 and 12 o'clock position |
| Calendar | Date display at the 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified