STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
TM-117028
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Item # | TM-117028 |
| Brand | TechnoMarine |
| Series | TechnoMarine Moonsun |
| Gender | Men's |
| Dial Color | Silver |
| Dial Material | Sunray |
| Case Type | Stainless Steel |
| Case Tone | Gold |
| Case Diameter | 42mm |
| Band Color | Gold/Stainless Steel |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band/Strap Size | 18mm |
| Clasp | Fold over clasp with Safety |
| Crown | Pull |
| Water Resistant | 50 m (5 ATM) |
| Movement | Quartz |
| UPC | 886678950102 |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified