Shop Deals
42985
🚫 Out of Stock
| Item # | 42985 |
| Brand | Invicta |
| Series | Specialty |
| Gender | Men's |
| Dial Color | White |
| Dial Material | Metal |
| Case Type | Stainless Steel |
| Case Tone | Gold |
| Case Diameter | 42mm |
| Band Color | Gold |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band/Strap Size | 22mm |
| Clasp | Fold over safety |
| Crown | Screw Down |
| Water Resistant | 200 m (20 ATM) |
| Movement | Automatic |
| UPC | 886678570515 |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified