STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
49685
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Item # | 49685 |
| Brand | Invicta |
| Series | Pro Diver |
| Gender | Men's |
| Dial Color | Black |
| Dial Material | Brass |
| Case Type | Stainless Steel |
| Case Tone | Steel |
| Case Diameter | 43mm |
| Band Color | Steel |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band/Strap Size | 22mm |
| Clasp | Buckle |
| Crown | Screw Down |
| Water Resistant | 100 m (10 ATM) |
| Movement | Quartz |
| Origin | Japan |
| UPC | 886678670635 |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified