Shop Deals
50495
✅ In Stock - Delivery in 1-2 Days
| Item # | 50495 |
| Brand | Invicta |
| Series | Speedway |
| Gender | Men's |
| Dial Color | Red |
| Dial Material | Metal |
| Case Type | Stainless Steel |
| Case Tone | Steel, Gold |
| Case Diameter | 39.5mm |
| Band Color | Gold |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band/Strap Size | 20mm |
| Clasp | Fold over safety |
| Crown | Push |
| Water Resistant | 200 m (20 ATM) |
| Movement | Quartz |
| UPC | 886678687497 |
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified