Shop Deals
BI0954-50A
🚫 Out of Stock
| Brand | Citizen |
| Gender | Male |
| Model | BI0954-50A |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 39 mm x 39mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Gold-Tone Arabic numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified