Shop Deals
JW0137-51E
🚫 Out of Stock
| Brand | Citizen |
| Gender | Male |
| Model | JW0137-51E |
| Series | Promaster SST |
| Movement | Eco-Drive |
| Water Resistant | 200 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Grey |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 46 mm x 46mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Digital/Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Grey Ion-Plated Stainless Steel |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Luminiscence |
| Calendar | Date |
| Subdials | Three - 24 Hours,60 Seconds and 1/10 Seconds |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified