STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
ED8120-54A
🚫 Out of Stock
| Brand | Citizen |
| Gender | Female |
| Model | ED8120-54A |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel set with crystals |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index and Roman numerals |
| Subdials | Three - 24 hour, date and day of the week |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified