Shop Deals
EM0093-59A
🚫 Out of Stock
| Brand | Citizen |
| Gender | Female |
| Model | EM0093-59A |
| Series | Ciena |
| Movement | Eco-Drive |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Rose Gold-Tone |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 35 mm x 35mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Rose Gold-Tone Stainless Steel with Sets of Diamond |
| Dial Hands | Rose Gold-Tone |
| Dial Markers | Index and Roman Numerals at 3,6,9 and 12 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified