Shop Deals
EM0512-58D
🚫 Out of Stock
| Brand | Citizen |
| Gender | Female |
| Model | EM0512-58D |
| Series | L Sunrise LS |
| Movement | Eco-Drive |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Gold-Tone |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant with Push Button Release |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 33 mm x 33mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Gold-Tone Stainless Steel with Sets of Diamond |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Roman Numerals at 6 and 12 o'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified