Shop Deals
EQ0603-59F
🚫 Out of Stock
| Brand | Citizen |
| Gender | Female |
| Model | EQ0603-59F |
| Series | Citizen |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 50 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Gold-Tone |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Push Button Fold Over |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 27.5 mm x 27.5mm |
| Case Thickness | 7.7 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Dot and Index at 3, 6, 9 and 12 O'clock position |
| Calendar | Date and Day of the week display at the 3 O'clock position |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified