Shop Deals
EW5520-50E
🚫 Out of Stock
| Brand | Citizen |
| Gender | Female |
| Model | |
| Series | Sunrise Solitaire |
| Movement | Eco-Drive |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Diamond Set |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 33 mm x 33mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel with Sets of Diamond |
| Dial Hands | Silver |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified