Shop Deals
FD0006-56D
🚫 Out of Stock
| Brand | Citizen |
| Gender | Female |
| Model | FD0006-56D |
| Series | Calendrier |
| Movement | Eco-Drive |
| Water Resistant | 50 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 37 mm x 37mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Rose Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Rose Gold-Tone Luminiscent |
| Dial Markers | Diamond |
| Subdials | Three - Moonphase,Month and Day of the Week |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified