STORE CLOSED APRIL 1–8: ALL ORDERS PLACED DURING THIS PERIOD WILL BE SHIPPED ON APRIL 9.
Shop Deals
'5377
🚫 Out of Stock
| Brand | Invicta |
| Gender | Female |
| Model | 5377 |
| Series | Wildflower |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men's Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold over clasp with Double Push Button Safety |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 32.6 mm x 32.6mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless Steel |
Collections:
Great Prices
Free Shipping
Hassle Free Returns
Authenticity Verified